De krant die je leest van A tot Z
Vrijdag 21 november, 2025
Deze post is bekeken 159 keer.

dinsdag 27 december 2011

Nieuws:

Oud-wethouder wist niets van ‘verscheuren van bonnen’

Door: Redactie

Oud-wethouder Theo Berends, die van 2009 tot 2010 wethouder financiën van de gemeente Haren was, heeft nooit geweten dat er een regeling was waar bonnen van ambtenaren in functie verscheurd konden worden. Dat zegt Berends in een reactie op vragen van Haren de Krant. Berends vindt deze regeling, als die inderdaad heeft bestaan, absurd. Voorts wijst hij erop dat zijn collega-wethouders waarschijnlijk ook geen gebruik hebben gemaakt van deze regeling. Toxopeus heeft volgens hem geen rijbewijs en Niezen woont op een steenworp afstand, aldus Berends. 

Zijn integrale reactie op de berichtgeving van de  ‘verscheurcultuur’ en ook die van de andere politieke fracties leest u hier: http://www.harendekrant.nl/vvd-dit-is-knettergek/

Theo Berends (CU): Als wethouder wist hij hier niets van...

 

 

15 reacties

jan zegt:

en waarom moeten wij dat geloven?

frank zegt:

@Jan. Ik ga er vanuit dat in principe iedereen de waarheid spreekt. Dat zal toch wel in het geval van een wethouder (toch?).

pieper zegt:

Ik heb ook nooit geweten van deze regeling…..volgende keer als ik op het gemeentehuis ben vraag ik wel naar de scheurambtenaar.

Herman zegt:

Hoe naïef kunnen we met z’n allen zijn?!

fm zegt:

Ik werk in een warenhuis en dat heeft ook zo z’n voordelen. Iedere timmerman, loodgieter, medewerker op een notariskantoor, bankemployee of buschauffeur kan volgens mij hetzelfde zeggen.

geldterug zegt:

Een regeling zou het ook wel nooit zijn geweest, want die staan op pappier. De vraag is wist hij dat dit voor kwam of voor heeft gedaan. Het is maar net hoe je de vraag stelt. Gelukkig gaat men altijd over zijn eigen antwoorden.

Hans zegt:

Dus Theo Berends wijst dhrn. Koldam en Boumans aan als de schuldigen. Zij zouden er wel van hebben geweten en van hebben geprofiteerd.

Zouden ze elkaar nog wel een nieuwjaarswens hebben gestuurd?

pieper zegt:

Nog even het artikel goed gelezen. Daar staat dat Theo Berends nooit geweten heeft van deze regeling. Maar dat zegt niet dat deze regeling, noem het mores er niet was.

Joop zegt:

De vraag moet niet zijn “of hij iets wist”!. De vraag moet zijn of hij als wethouder Financiën dit niet moest weten.

Als wethouder Financiën ben je verantwoordelijk voor de naleving van wetten en regels en voor de controle daarop. Deze man bewijst maar weer eens dat hij van de administratie en de controle hierop geen bal verstand van heeft.

Ik kijk uit naar de openbare verhoren van de enquete Raadhuisplein over de fraude met de opbrengsten van het plein, voor de nieuwbouw van het gemeentehuis. Ook dan zal deze mener door de mand vallen.

Andere Dorpsgenoot zegt:

Ik geloof het wel dat Berends van niets wist. Hij heeft dan ook geen enkele moeite gedaan om zich in de cultuur van de gemeentelijke organisatie te verdiepen. Opvallend: hij noemt Boumans niet.

Annemarie zegt:

@ Joop. Mooi hoor die enquête Raadhuisplein. Zeer zeker vind ik dit mosterd na de maaltijd en niemand kan aansprakelijk gesteld worden. Dus zonde van de tijd en geld.
Alle belangrijke documenten zijn al lang verduisterd.

Het word tijd dat de heren en dames politici een fatsoenlijke lange termijn planning maken en met frisse ideeën komen.

Trouwens wanneer gaan ze nou de gemeenteraad halveren. Dit was toch ooit de planning?

Hans zegt:

@Annemarie

Wel degelijk is het belangrijk voor ons als kiezer om de enquete resultaten te kennen!. Ik ben wel nieuwsgierig hoe de (…..red.) club van enekele topambtenaren ons met een miljoenen euro’s schuld heeft opgezadeld.

Van die centen hadden we we nu het zwembad open kunnen houden.

Hans zegt:

@annemarie 2

Gemeenteraad halveren, je bedoelt de helft van de ambtenaren ontslaan vanwege gedrag wat indruist tegen de maatschappelijk aanvaardbare intergiteitsnormen zoals vastgelegd door de Vereniging Nederlandse Gemeenten ?

Mijn buurman heeft afgelopen zomer zijn dochter verhuisd met een gemeentebusje. Hij vertelde doodleuk dat dit mocht van de wethouder. En dat zijn college een leuke bijverdienste heeft als projectmanager bouwprojecten. Alles mag op het gemeentehuis!

Kennen ze die regeling van de VNG eigenlijk wel bij de gemeente Haren ?

Job zegt:

@Hans
Een gelukkig nieuwjaar , met nadruk op gelukkig.Vergeet al deze negatieve fragmentarische inspanningen, maar denk eens iets minder rancuneus en positief.
Ik spreek daarbij meteen de hoop uit dat volgend jaar dit soort onnozele heilige boontjes reacties niet meer geplaatst worden.
Iedereen weet het immers al: onze Hansje doet alles altijd maar dan ook altijd volgens de regeltjes ! Als hij nog werkt heeft hij vast ook geen pen van zijn werkgever “geleend”. Hulde.

Joke zegt:

@Job

Jouw nieuwjaarswensen zijn bij dit onderwerp misplaatst. De vergelijking met een pen en het doorscheuren van een parkeerboete, dan wel het bewust of onbewsut wegkijken van bestuurders in het publieke domein zijn zaken van een andere orde.

Je moet je maar steeds afvragen of reacties, links of rechts, negatief of positief, op deze site op deze “anecdotes” van ons gemeentelijke apparaat niet zo langzamerhand een fenomeen worden. De oorzaak ligt natuurlijk bij het gemeentelijk apparaat en zijn medewerkers zelf. Steeds maar roepen van allerlei vertegenwoordigers dat er niks aan de hand is, en vervolgens wel weer en “anecdote” geeft voer voor weer meer reacties.

Het is een feit dat er steeds meer “anecdotes” aan het licht worden gebracht. het zou een zeer goede actie zijn op publiekelijk, wat mij betreft op het mooie open plein en gemeentelijke brievenbus te plaatsen voor vragen (mag anoniem), reacties enz. van burgers over de vele vragen, insinuaties en aanwijzingen van ongepast gedrag van ambtenaren. Verzamel deze allemaal en geef daar als B&W dan na gedegen onderzoek ook echt antwoord op.

Is dat misschien een idee als goed voornemen?

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.