De krant die je leest van A tot Z
Zaterdag 25 oktober, 2025
Deze post is bekeken 89 keer.

dinsdag 11 oktober 2011

Nieuws:

Kinderen Peter Petersenschool ontwierpen groen speelplein

Door: Redactie

De kinderen van de Peter Petersenschool uit Haren zijn genomineerd voor de landelijke ontwerpwedstrijd voor het Groenste Speelplein.  Woensdag 12 oktober wordt de winnaar tijdens de Dag van de Openbare Ruimte in Houten bekend gemaakt. De winnaar krijgt 10.000 euro om het ontwerp uit te voeren. Negen van de 10 genomineerden zijn professionele ontwerpbureaus, maar het bijzondere van het ontwerp van de Peter Petersenschool is dat het door leerlingen en ouders is gemaakt.

 

Momenteel is er groeiende aandacht om kinderen weer lekker buiten te kunnen laten spelen. Daarvoor worden groene speelplekken aangelegd, waar kinderen in een natuurlijke omgeving kunnen spelen. De Stichting Entente Florale wil met deze prijsvraag het belang onder de aandacht brengen van vrij spelen in en met het groen en dan speciaal voor kinderen in de leeftijdsgroep 4 – 12 jaar. En daarbij het stimuleren van het verantwoord en creatief ontwerpen en aanleggen van duurzame groene speelplekken die zowel pedagogische als ecologische kwaliteit hebben en de kinderen aanspreken.

 

De Peter Petersenschool in Haren heeft in 2010 een dergelijke speelplaats ontworpen en ook aangelegd. De kinderen zijn bij alle stadia van het project betrokken: vanaf de ideeënfase en ontwerp tot uitvoering en onderhoud. Dit begon met inzameling van ideeën door de oudste leerlingen, die daarna samen met hun juf een eerste ontwerptekening hebben gemaakt. Op basis van het ontwerp van de kinderen is er door een groepje ouders één tekening van gemaakt. Uniek is dat het project grotendeels ook door ouders is uitgevoerd. Ouders hebben zelf bijna alle praktische werkzaamheden verricht (muur metselen, bestrating leggen, etc.), en deze ook voorbereid en begeleid. Alleen het grondverzet is gedaan door een loonwerker, begeleid door ouders. De speelplek heet de Torteltuin.

De Torteltuin heeft als belangrijkste kenmerk dat het de kinderen uitdaagt om zelf creatief te spelen, en niet dat de ouders al van te voren bepaalden wat de kinderen moesten gaan doen. Daarom liggen er takken waar kinderen zelf hutten mee kunnen bouwen. Er is een waterpomp en regenpijpen zodat kinderen zelf een waterbaan kunnen maken zoals zij dat willen. Er staan wilde aardbeitjes en bramen die kinderen kunnen eten, en veel bloemen waartussen kinderen kunnen spelen en die ze zelf kunnen onderzoeken.

Geen reacties

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.